Area 40 Sp. z o.o.

Dla kogo Aliento?


grzejnik-alientoAliento jest zaawansowanym technicznie konwerterem konwekcji, czyli urządzeniem służącym do podnoszenia mocy grzejników płytowych
.

Wieloletnie doświadczenie naszych inżynierów zaowocowało konstrukcją, po którą może sięgnąć każdy użytkownik najpopularniejszego obecnie grzejnika płytowego.

Wszędzie tam gdzie moc grzejnika jest niewystarczająca, wszędzie tam gdzie zostało zmienione źródło ciepła (a co za tym idzie parametry pracy instalacji centralnego ogrzewania), zamiast kosztownej wymiany grzejników na nowe, zwykle większe,  można sięgnąć po gotowe rozwiązanie problemu. Aliento z montażem nie wymagającym narzędzi i specjalistycznej wiedzy może podnieść wydajność grzejników nawet o 50% względem mocy bazowej grzejnika bez konwertera konwekcji.

Bogate doświadczenie zawodowe naszej kadry inżynierskiej oraz długotrwałe testy z zakresu zjawisk wymiany ciepła i mechaniki płynów pozwoliły stworzyć urządzenie zoptymalizowane pod kątem maksymalnej wydajności przy zachowaniu niskiego natężenie dźwięku i szczątkowej  konsumpcji energii elektrycznej.

Konwerter konwekcji Aliento jest przeznaczony do stosowania z grzejnikami płytowymi z ożebrowaniem konwekcyjnym dowolnego producenta.

Każdy grzejnik dwupłytowy* ( typ 22 ) lub trzypłytowy ( typ 33 ), bez względu na sposób podłączenia do instalacji (boczny, dolny, środkowy,) może zostać wyposażony w elementy systemu Aliento. Wysokość i długość grzejników dowolna.

*grzejnik dwupłytowy typ 22 czyli dwie płyty grzewcze i dwa elementy konwekcyjne umieszczone pomiędzy płytami

UWAGA!
Na rynku funkcjonują również grzejniki określane w zależności od marki grzejnika jako typ 12 , 21 i 21s zbudowane z dwóch płyt i jednego elementu konwekcyjnego pomiędzy nimi. Do tych modeli zastosowanie konwertera konwekcji Aliento NIE JEST obecnie możliwe.