Area 40 Sp. z o.o.

O ALIENTO

Aliento-grzejnik-www

ALIENTO to rewolucyjne urządzenie podnoszące wydajność tradycyjnych grzejników płytowych.

 • Dzięki bardzo cichym wentylatorom wymuszającym ruch powietrza błyskawicznie możemy ogrzać pomieszczenie do żądanej temperatury.
 • Wymuszenie przepływu powietrza przez grzejnik pozwala na optymalne wykorzystanie energii czynnika grzewczego.
 • Dzięki ALIENTO w krótkim czasie możemy cieszyć się ciepłem.
 • W odróżnieniu od tradycyjnych rozwiązań wykorzystujących wyłącznie naturalne unoszenie ciepłego powietrza system Aliento umożliwia kilkukrotne skrócenie czasu potrzebnego do uzyskania w pomieszczeniu temperatury komfortu.

System ALIENTO to doskonały sposób na zwiększenie mocy grzejnika płytowego nawet o 50% względem nominalnej mocy grzejnika.

 • System ALIENTO rozwiązuje często spotykany problem deficytu mocy grzejnika, może być także sposobem na uniknięcie wysokich nakładów na wymianę emiterów ciepła przy obniżeniu parametrów instalacji.
 • ALIENTO doskonale współpracuje z instalacjami niskotemperaturowymi umożliwiając zachowanie w istniejących lub zastosowanie w nowych instalacjach centralnego ogrzewania, grzejników o kompaktowych rozmiarach.
 • Stosując system ALIENTO można zmniejszyć, nawet o kilkadziesiąt centymetrów, długość grzejnika potrzebnego do zapewnienia komfortowych warunków w pomieszczeniu.
 • ALIENTO to doskonały sposób na skrócenie do absolutnego minimum czasu niezbędnego do ogrzania pomieszczenia co w efekcie redukuje koszty energii cieplnej.
 • Wysokowydajne i ciche wentylatory modułów systemu ALIENTO gwarantują długą i bezawaryjną prace, zapewniając przy tym wysoki poziom komfortu akustycznego.
 • Unikalny system mocowań, całkowicie skrywający moduły wentylatorowe pomiędzy płytami grzejnika, nie burzy linii grzejnika zachowując jego oryginalną estetykę.   Subtelny kształt wykonanego z wysokiej jakości tworzywa  sterownika ALIENTO, doskonale komponuje się zarówno z nowoczesnymi jak i klasycznymi wnętrzami.
 • Intuicyjna obsługa sterownika w połączeniu z nieskomplikowanym montażem całego systemu ALIENTO, czyni urządzenie bardzo przyjaznym dla użytkownika.

NOWOŚĆ!!!
Rozwinięciem idei sterownika Aliento jest ALIENTO SENSOR. Poprzez dodanie czujnika temperatury oraz dostosowanie algorytmu pracy urządzenia, wentylatory pracują wyłącznie w okresach kiedy użytkownik korzysta z ogrzewania.Moduły wentylatorowe zaczynają pracę dopiero wówczas gdy czujnik zarejestruje temperaturę 28 stopni C lub wyższą. Poniżej tej wartości pozostają w trybie czuwania. Powiązanie pracy wentylatorów z temperaturą grzejnika, dodatkowo zwiększa efektywność zestawu Aliento – grzejnik. W czasie gdy przez grzejnik nie przepływa czynnik grzewczy lub jego temperatura nie gwarantuje rzeczywistych przyrostów mocy, urządzenie nie pracuje.

Kliknij tutaj, aby pobrać ulotkę informacyjną o ALIENTO