Area 40 Sp. z o.o.

MONTAŻ I OBSŁUGA

Urządzenie Aliento składa się z:
– modułów z wentylatorami ( zestaw startowy zawiera 2 moduły)
– sterownika
– zasilacza 12 V DC,

zestaw-Aliento

Montaż urządzenia na grzejnikach większości producentów umożliwiają sprężyste ramiona mocujące moduły.

W sytuacji, gdzie odległości pomiędzy płytami grzewczymi są większe niż stosowane przez zdecydowaną większość wytwórców grzejników, można skorzystać z dodatkowych akcesoriów niwelujących te różnicę.

Montaż jednostki sterującej ogranicza się jedynie do zdjęcia osłony bocznej grzejnika przełożenia przewodów zasilających przez otwór na króciec odpowietrznika, przymocowania sterownika do osłony bocznej przy pomocy znajdującej się w komplecie z urządzeniem taśmy adhezyjnej i ponownym montażu osłony na grzejniku.

Moduły wentylatora łączy się ze sobą „na klik”,  po czym należy spiąć przewody elektryczne złączami o ustalonej biegunowości. Moduły należy umieścić na grzejniku wsuwając je od dołu pomiędzy płyty grzejne ( kliknij tutaj, aby się dowiedzieć jak dobrać odpowiednoą ilość modułów wentylatorowych dobrać do długości grzejnika)

Dla grzejników o wysokości 90cm niezbędny jest przedłużacz przewodu zasilającego wentylatory (podczas zamawiania zestawu należy  zaznaczyć że będzie on zamontowany do grzejnika o wysokości 90 cm).

Całość należy podłączyć, wykorzystując znajdujący się w zestawie zasilacz, do gniazda prądu elektrycznego i już można cieszyć się wydatnie zwiększoną  wydajnością grzejnika. Sam regulator jest przyjazny w obsłudze dla Użytkownika a subtelne ambientowe podświetlenie nie jest męczące także podczas spoczynku.

Kliknij tutaj, aby obejrzeć film instruktażowy.

Kliknij tutaj aby pobrać instrukcję montażu Aliento.

Kliknij tutaj, aby pobrać instrukcję montażu Aliento Sensor.